2 Mart 2013 Cumartesi

İçim Pır Pır...

Bir süredir yazamadım. Oysa aklımda ne çok şey birikti yazmak isteyip de yazamadığım. Canım bebeğim hızla büyüyor. Hala kreşe bırakırken ağlıyor. İki hafta oldu belki biraz daha zaman gerekiyor alışması için. Tuvalet eğitimimiz son haftada biraz sıkıntılı geçiyor. Önceleri hiç sorun yaşamazken geçtiğimiz hafta kakasını yaptırmak adeta zulüm oldu bana. Kesinlikle oturmak istemiyor. Bebeğim kakası geldiğinde yeni doğmuş tay gibi evin içinde zıplayıp duruyor. "Gelmedi anne gelmedi" Nasıl komik anlatamam. İlk günler biraz sinirlensem de artık sabırla ona göre hareket etmeye çalışıyorum.
Kreşte öğretmenler ben bıraktıktan sonra çok iyi olduğunu hiç sorun yaşamadıklarını söylüyorlar. İnanmak istiyorum. Umarım öyledir. Öyle bir "Anne beni bırakma" deyişin var ki. Ben yine dayanıyorum da babamız hiç dayanamıyor. Dün "ben bir daha gelmem" dedi. Sanki benim için kolaymış gibi.
Ama bir yandan yeni kelimeler öğrendiğini hissediyorum. Zaten güzel olan konuşman sanki bu iki haftada bir nebze daha ilerledi. Şu korkuları da bir atlatsak sanki herşey güllük gülistanlık olacak.
Senden ayrılmak zor olsa da kendime zaman ayırabilmek bana çok iyi geldi. Sabahları yarım saat yürüyüş yapıyorum. Alışverişimi yapıp eve geliyorum. Hızlıca yemek, ev işlerini yapıp bazı günler film bile izliyorum. Mama ve Gün Işığım... Hatta bir iki tane farklı materyallerden duvar süsleri yaptım. Çok rahatlattı. Kendimi daha huzurlu, seni de kreşten aldığımda mutlu ve rahatlamış olduğunu hissediyorum.
Parlak bahar güneşinden midir nedir, gelecekten daha umutluyum. İçimde bir beklenti bir umut var. Ne olduğunu ben de bilmiyorum ama  güzel şeyler olmasını istiyorum ve bekliyorum. Yani içimde bir pır pır hali. Yeniden çalışmak ama bir yandan da bebeğimi ihmal etmemek. Nasıl olacak bilmiyorum ama istediğim bu. Bunu başaran bir çok anne var aslında ben de onlardan biri neden olmayayım. Neyse ben bu yıldan ve bahardan çok şey bekliyorum. Dilerim Allah herkesin ve tabii benimde gönlüme göre verir.


En güzel saklambaç oyunu. Ağbinle oynamak sana ne kadar keyif veriyor. 


Zavallı kedicik. Fazla mıncıklamaya dayanamadı ve sonunda sana küçük bir pati fırlattı. 


Anneannenlerde bir haftasonu. Anne bak ben ne oldum...2 yorum:

 1. Canım tuvalet eğitimi konusunda bir yazım vardı orda güzel yöntemler var bakabilirsin
  kolaylıklar diliyorum
  çalışma hayatı insana iyi geliyor yine de
  kuzucuk da alışır inşallah
  ikisi de çok tatlılar
  öpüyorum sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağol Bahar çok ihtiyacım var. Yazına mutlaka bakıcam. Sevgiler..

   Sil